"Zmiana następuje wtedy, gdy stajesz się tym, kim jesteś, a nie wtedy, gdy próbujesz stać się tym, kim nie jesteś."

Arnold Beisser

balsiewiczulbrich
O mnie

Beata Balsiewicz-Ulbrich

Witam Cię na mojej stronie.

Być może doświadczasz teraz w swoim życiu jakiejś formy emocjonalnego cierpienia. Ten ból jest spowodowany przez konkretne wydarzenie, a może trudno Ci umiejscowić jego początek w czasie. Przeżywasz kryzys lub stratę bliskiej Ci osoby. Zmagasz się z depresją lub stanami lękowymi. Porównujesz się z innymi i uważasz się za kogoś bezwartościowego. Trudno Ci budować bliskie relacje z innymi ludźmi.  Doświadczasz skutków traumy. Jeśli odnajdujesz się w którymś z wymienionych przeze mnie problemów, zapraszam Cię do kontaktu. Poniżej znajdziesz trochę informacji na mój temat.

Jestem psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką (EAGT). Pracuję w nurcie Gestalt, bo wierzę w jego skuteczność, a humanistyczny sposób pracy z drugim człowiekiem jest mi bliski. Lubię towarzyszyć ludziom w rozwoju, obserwować, jak osoby wraz z upływem czasu poznają same siebie.

Pracuję z osobami o różnych orientacjach seksualnych.

Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowanym przez EAGT (European Association for Gestalt Therapy) i PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Uczestniczę w szkoleniach, treningach terapeutycznych, warsztatach specjalistycznych.

Dzięki szkoleniu z terapii EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) mogę zaproponować pracę tą metodą osobom zmagającym się z traumą.

Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim - specjalizacja ogólna - oraz Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując we własnym gabinecie, ale też praktykując w Dziennym Domu Pomocy we Wrocławiu i w Ośrodku Interwencji Kryzysowej "Akson". Prowadziłam indywidualne procesy wsparcia psychologicznego dla kobiet z doświadczeniem przemocy i kryzysów w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu. Przez parę lat pracowałam jako psycholog w placówkach oświatowych (szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi, liceum). W przeszłości przez 13 lat utożsamiałam się z różnymi rolami zawodowymi, pracując między innymi w państwowej firmie oraz w międzynarodowej korporacji.

W latach 2020-2023 odbyłam staż kliniczny na Oddziałach III Psychiatrycznym dziennym i II Psychiatrycznym dziennym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz w Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym I w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi.

Korzystam z regularnej superwizji.

Odbyłam własną psychoterapię indywidualną oraz grupową.

Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym PTPG (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt). Należę do PTPG i EAGT. Swoją pomoc oferuję Klientom indywidualnym: osobom dorosłym i młodzieży.

Jak pracuję

Pracuję w gabinecie lub on-line z osobami dorosłymi i młodzieżą w psychoterapeutycznym podejściu Gestalt.

Sesje odbywają się co tydzień, trwają 50 minut. Poprzedza je proces konsultacji: kilka (najczęściej 3-5) wstępnych 50-minutowych rozmów, których celem jest nasze lepsze poznanie się. Poznaję osobę, która zwraca się do mnie po pomoc oraz problemy, z którymi teraz się zmaga. W czasie konsultacji osoba może sprawdzić, czy czuje się ze mną wystarczająco bezpiecznie, żeby podjąć się psychoterapii u mnie. Daję sobie prawo do przekierowania osoby do innego terapeuty, jeśli mam wątpliwość, czy byłabym odpowiednim terapeutą dla tego człowieka.

Może się też zdarzyć, że na tym etapie zasugeruję wizytę u innego specjalisty, np.w celu pogłębienia diagnostyki.

Pracuję poprzez dialog egzystencjalny. Szczególną uwagą staram się obejmować obszar myśli, uczuć i wrażeń cielesnych drugiego człowieka.

anubhav-rana-x2LStfRm7g0-unsplash